Authors Posts by ROSE LEADEM

ROSE LEADEM

ROSE LEADEM
37 POSTS 0 COMMENTS
Rose Leadem është ndimëse redaktore në Entrepreneur Media Inc.

Në Suedi, Ditët e Punës 6 Orëshe Rrisin Produktivitetin, Energjinë dhe Lumturinë

Përfitimet e zyrës si ushqimi falas dhe anëtarësia në palestër nuk janë të mjaftueshme. Del se, nëse me të vërtetë dëshironi t’i bëni punonjësit...

Ja se Çfarë Mendojnë Njerëzit për Makinat Fluturuese

Makinat vetë-vozitëse ende nuk janë në rrugë, por a do të thotë kjo se nuk mund të flasim për makinat fluturuese? Edhe pse makinat...

10 Thënie të Thomas Edison për t’ju Inspiruar dhe Motivuar

I njohur për etikën e tij të punës së madhe, këmbëngulësisë dhe zgjuarsisë, Thomas Edison është njëri prej shpikësve më të mëdhenj të të...

Starbucks Nxjerr ‘’Frappucinon Njëbrirëshe’’

Nëse dëshironi të provoni këtë pije shumëngjyrëshe, më mirë nxitoni, është në dispozicion vetëm për një kohë të shkurtër. Për një kohë të shkurtër, Starbucks...

Amazon i Gjermanisë Dëshiron që Punonjësit të Përdorin më Pak Ditët e Pushimit kur...

Ne dëgjojmë shpesh që kompanitë fokusohen në mirëqenien e punonjësve të tyre duke ofruar politika më liberale dhe pako përfitimi, veçanërisht kur është fjala...
video

Për të Mbrojtur Planetin, ky Ndërmarrës Ndërton Ferma të Qëndrueshme në Qytete Urbane

Kush ka thënë se nuk mund të ndërtoni një fermë të qëndrushme në mes të një qyteti të madh? Kështu nuk thotë Viraj Puri,...

Çfarë Mund të Mësoni nga Sfida e Guximshme e Medias Sociale të Wendy’s

2017 ka qenë viti i famshëm i Wendy’s në media sociale, dhe me një sfidë të fundit në Twitter me një admirues, popullariteti i...

Ellen DeGeneres nuk do ia Dorëzojë Kurorën e Saj të Twitter 16 Vjeçarit Admirues...

Ajo që filloi si një sfidë qesharake në mes të Wendy dhe admiruesit 16 vjeçar të kofshëve të pulës Carter Wilkerson ka kaluar në...

Për Ditën Kombëtare të Djathit të Pjekur në Skarë, Këtu Kemi 8 Fakte për...

Çdo vit, 12 Prilli i dedikohet festimit të sanduiqit më të famshëm dhe klasik të Amerikës, djathit të pjekur në skarë. Për të njohur këtë...

Studimi i Ri Zbulon se Përdorimi i Facebook Zvogëlon Mirëqenien Tuaj

Në përgjithësi, bashkëveprimet shoqërore i ndihmojnë njerëzit të krijojnë marrëdhënie. Edhe pse, përderisa rrjetet sociale janë zgjeruar gjatë dekadës së fundit, të metat e...